Jelenlegi hely
Még elhivatottabbnak és motiváltabbnak érzem magam mint első megbízatásom alkalmával, mert mióta részese vagyok e nemzeterősítő tevékenységnek, jobban átérzem a program missziójának súlyát.
A Petőfi Sándor Program első kiírásában Romániában, Fogarason voltam ösztöndíjas. A fogadószervezetem, a helyi közösség, a regionális és a nemzeti sajtó is sikeresnek ítélte ösztöndíjasként folytatott tevékenységeimet, a Babits Mihály Önképzőkörök elindítását és működtetését, a fakultatív magyar oktatás újraszervezését, és tevékenységem csúcsaként emlegetett I. és II. Fogarasi Magyar Napok megszervezését. 9 hónapos megbízatásom után önkéntesként maradtam Fogaras városában egy újabb külhoni programszakasz erejéig segítve a helyemre érkező ösztöndíjas munkáját. Az elmúlt két évben, a fogarasi közösség mellett betekintést nyerhettem jelenlegi céltelepülésem Halmágy magyar közösségének életébe is.
Egy székelyföldi kisvárosban, Baróton születtem és nőttem fel. Középiskolás éveim alatt aktívan néptáncoltam, zenéltem, szavaltam, sok egyházi és városi esemény szervezője és résztvevője voltam. Ebben az időszakban zenei szakdiplomát is szereztem a Megyei Népművészeti Iskolánál, Sepsiszentgyörgyön. 2014 júliusában sikeresen lediplomáztam a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Földrajz Karának Földrajzi Elemző szakán. MSc-s szakdiplomámat 2017. februárjában szereztem meg. Választott témám címe, a Petőfi Programos kiküldetésemnek köszönhetően a következő volt “Identitásmegőrzés a Szórványban, Esettanulmány: Az I. Fogarasi Magyar Nap hatásai a helyi közösségre és kapcsolódási lehetőségei a helyi kulturális turizmushoz”. Egyetemi tanulmányaim alatt kétszer fél évet Erasmus+ programmal Budapesten, az ELTE TTK-n tanultam.
2010 óta aktív tagja vagyok a II. Rákóczi Ferenc alapítványnak, melynek fő tevékenysége az érdemes határon túli magyar fiatalok számára évente megrendezett “Magyarságismereti Mozgótábor”. Helytállásomat bizonyítja, hogy minden évben részt veszek csoportvezetői minőségben a tábor szervezésében és lebonyolításában. Emellett önkéntes szervezője vagyok az alapítvány közösségépítő munkáját gyakorlatba ültető Családi Kör találkozóknak is. Kiterjedt rákóczis és székelyföldi kapcsolati tőkémet több alkalommal is hasznosítani tudtam fogarasi közösségszervező munkám során. Munkám során rengeteg pozitív visszacsatolás ért, elismerik és megbecsülik a tevékenységemet. Tanulmányaim befejeztével a Petőfi Program által ösztöndíjasként és önkéntesként szerzett tapasztalataimmal a tarsolyomban egyre tudatosabban fogalmazódik meg bennem, hogy a program után hosszú távon is szórványgondozással, rendezvényszervezéssel szeretnék foglalkozni.