Jelenlegi hely
Brassói Óváros Unitárius Egyházközség
Brassó Erdély egyik legszebb városa. Ezt elsősorban épített örökségének, de festői fekvésének is köszönheti. A közel háromszázezer fős lakosság kilencven százaléka a többségi nemzethez tartozik, a magyar nemzetiségű körülbelül hét-nyolc, a szász pedig egy százalék.
Az unitárius közösség jelenleg megközelítőleg kétezer lelket számlál, de állandóan apad. Híveink nagy része a kommunista iparosítás idején jött a városba, és alapított családot. Jelenlegi fiataljaink már második-harmadik nemzedékként élik itt életüket, és sajnos nem sok közük van őseik szülőhelyéhez.
Közösségünk templomához szolgálati lakások is tartoznak. Az utóbbi években sikerült egy modern gyülekezeti- és vendégházat felépítenünk, mely a közösségi programoknak és igénylés estén a városban működő civil szervezetek rendezvényeinek is helyet adhat. Az egyházközségnek eredetileg két különálló gyülekezete és két lelkésze van, azonban a két gyülekezet ma már csak formálisan létezik, hiszen egy templomban működnek, abban az épületben, amelyet elődeink 1936-ban építettek.
Az istentiszteletek mellett fontos szereppel bír a közösségi élet kiépítése, a többrétű és sokszínű programkínálat biztosítása, mely által a magyar közösség megmaradását, kultúrájának megőrzését és örökségének átmentését szorgalmazzuk. Programkínálatunk korosztályonként szerveződik, csecsemőkortól egészen idős korig. A kiépítés alatt álló családtámogató központunk szolgáltatásai között a mondókázási délelőtt, játék délelőtt, megsegítő órák, alkalmankénti kézműves tevékenységek, valamint előadások és családnapi rendezvények szerepelnek. A BRADFIE ifjúsági csoport keretében a színjátszás, a közös kirándulások, alkotó együttlétek, gitározás várják a fiatalokat. Az idősek kedvelt programjai az idősek klubja, a játék délelőtt, valamint a nóta délután. Emellett nagy sikernek örvendenek rendezvényeink: Őszi ízek – hálaadásnapi rendezvény, Adventi készülődés az unitáriusoknál, Családok hete. Célunk, hogy a közösség által megfogalmazott igényekből kiindulva olyan programokkal és rendezvényekkel szolgáljunk, melyek a valláserkölcsi és a nemzeti identitástudat megőrzését és erősítését segítik.