Jelenlegi hely

Hírek

2019.09.16.
3
Kallós Zoltán Kossuth-díjas néprajzkutató 27 éve, 1992-ben hozta létre az alapítványt. A szervezet azóta egy több lábon álló dinamikus intézménnyé nőtte ki magát. Határon innen és túl, minden kultúrával, értékmegőrzéssel és -átadással foglalkozó...
2019.09.16.
A dedikálás pillanatai
“Honnan jövünk? Kik vagyunk? Hová megyünk? - a bölcsek azt tartják, ezek az emberi lét végső, tehát igazi kérdései “ (részlet a könyv előszavából)
2019.09.13.
Autóbusz 1
Nagy meglepetés érte még a tavasz folyamán a Báthory István Általános Iskola alapítványát. Kérelmükben megfogalmazott céljaik alapján a magyar Szerencsejáték Zrt. úgy határozott, hogy anyagilag jelentős mértékben támogatja egy új kisbusz...
2019.09.13.
Ökumenikus istentisztelet a városi unitárius templomban
Segesváron, a román és magyar tagozattal is működő Mircea Eliade Főgimnáziumban tanulhatnak magyar nyelven a magyar anyanyelvű középiskolás diákok. A csökkenő gyereklétszám miatt, tavaly csak egy magyar tannyelvű osztály indult, a reál és a humán...
2019.09.13.
Országos tanévnyitó ünnepség Zilahon a Belvárosi Református Egyházközség templomában
2019. szeptember 7-én 11 órai kezdettel a Szilágyság központjában, Zilahon is tanévnyitó ünnepi műsorral indult az új iskolaév. A rendezvényt a Belvárosi Református Egyházközség temploma fogadta be, melyen többek között a 16. sz. Báthory...
2019.09.12.
0. osztály
Hétfő reggel fél kilenc órakor kezdetét vette az új tanév a Báthory István Általános Iskolában, Medgyesen. Az esemény sokak számára bírt meghatározó jelentőséggel, különösen annak a 14 magyar kisgyereknek, akik első alkalommal ismerkedhettek meg az...
2019.09.11.
Évnyító a kápolnában
Vége lett a nyárnak, ismét kitárta kapuit a gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum.
2019.09.09.
Néhány, tanítványaimtól kapott rajz a tavalyi tanévből
A 2019-2020-as esztendőben abban az örömben és megtiszteltetésben részesülhetek, hogy immáron második alkalommal lehetek Petőfi programos ösztöndíjas. További örömre ad okot, hogy a tavalyi tanévben megkezdett munkámat a szilágysomlyói magyar...
2019.06.24.
baranta tábor
Nagyszőlősön, a Szelíd Lovas központban tartotta első edzőtáborát a Kárpátalja Baranta csapat június 10 és 15 között. Az egész hetes összejövetel célja elsősorban a közösségépítés volt a baranta fogásainak elsajátításán, a lovagláson, az...
2019.06.17.
1
Kisebbségben nagyon fontosak a magyar vezetők. Sok esetben rajtuk múlik a közösség sorsa. Ők tudnak sikerre vinni olyan ügyeket, amelyek sikerére másképpen esély sem lenne.

Oldalak